Audyt strony

Masz już stronę internetową i jakoś działa.
Ale czy „jakoś” jest dla Ciebie wystarczające?

Masz pewność, że Twoja strona działa jak należy?

  • Odwiedzający wiedzą, jak poruszać się po stronie i bez problemu osiągają cel: dokonują zakupu, zapisują się na newsletter, kontaktują się z Tobą?
  • Twoja strona ładuje się szybko i jest zoptymalizowana pod kątem SEO?
  • Korzystasz wyłącznie z niezbędnych wtyczek, a wszystkie są na bieżąco aktualizowane?
  • Regularnie wykonujesz kopie zapasowe i w razie potrzeby wiesz, gdzie ich szukać?
  • Jesteś na bieżąco z prawem dotyczącym biznesów online, a Twoja strona zawiera odpowiednie regulaminy?

Jeżeli któraś z odpowiedzi brzmi NIE, najprawdopodobniej audyt strony jest dla Ciebie.

Co obejmuje audyt strony?

Funkcjonalność

Krok po kroku, klik po kliku sprawdzę, czy wszystkie elementy strony działają poprawnie. Od linków, przez formularze kontaktowe, aż po zakupy w sklepie.

Wygląd

Czasami wystarczą drobne zmiany, żeby strona stała się bardziej czytelna i atrakcyjna w odbiorze. Zaproponuję, co można zrobić, by Twoja strona prezentowała się jeszcze lepiej.

Responsywność

Must have dzisiejszych czasów – strona, z której można wygodnie korzystać na każdym urządzeniu. Przejrzę, czy strona wyświetla się prawidłowo, niezależnie od wielkości ekranu.

Zgodność z prawem

Niektóre funkcjonalności na stronie pociągają za sobą obowiązki prawne – przestrzeganie różnych rozporządzeń i dyrektyw. Przeanalizuję, czy Twoja strona spełnia te wymagania i zawiera niezbędne informacje.

UX

Odbiorca strony powinien widzieć na niej „drogowskazy”, które poprowadzą go do celu. Jeżeli na Twojej stronie ich brakuje albo – co gorsza – znajdują się znaki „ślepa uliczka”, należy to koniecznie poprawić.

Bezpieczeństwo

Twoja strona musi być zabezpieczona od zaplecza. To da Ci pewność, że nikt nie przejmie Twojej strony, ograniczy szansę na zawirusowanie oraz ochroni przed niechcianym spamem.

Jak przebiega audyt?

Umawiamy się na konkretny termin rozpoczęcia audytu. W pierwszej kolejności tworzysz i przekazujesz mi dostępy do swojej strony na WordPress, panelu hostingu oraz domeny. Następnie ja rozpoczynam sprawdzanie strony zgodnie z moimi checklistami – w sumie ponad 600 podpunktów!

W ciągu 10 dni roboczych otrzymasz ode mnie raport w postaci pliku PDF. Opiszę w nim wszystkie działania, które warto podjąć w celu poprawienia Twojej strony.